כמה חשמל מייצר פאנל סולארי וכמה לוחות צריך לתפוקה מלאה?

החזר השקעה פאנלים סולאריים - תוך כמה זמן תחזירו הכול
תוכן עניינים

פאנלים סולאריים המהווים רכיב מרכזי בכל מערכת סולאריות ביתית או מסחרית הם למעשה קולטים סולאריים לייצור חשמל באמצעות אנרגיית השמש, כאשר תפוקת הייצור נקבעת בהתאם למספר משתנים הכוללים בין היתר את האזור הגיאוגרפי בארץ בו מותקנת המערכת, סוג הגג שעל גביו מותקנת המערכת, אמצעי הצללה המצויים בקרבת הגג, גודל שטח הגג, וכמובן, סוג ואיכות הפאנלים הסולאריים.

כמה חשמל מייצר פאנל סולארי?

פאנל סולארי ממוצע בגודל של 2/1 מטר מכיל בתוכו כ-72 תאים סולאריים, כאשר התקנת פאנל זה מחייבת שטח פנוי הנע בין 7 ל- 10 מ"ר בהתאם לסוג הגג. בממוצע, תקופת הייצור של פאנל סולארי המשתרע על פני שטח כולל של כ-10 מ"ר יודע לייצר כ-1 קילו וואט.

לצורך הדוגמא, ניקח מערכת סולארית ביתית ממוצעת המותקנת על גבי גג בשטח כולל של 100 מ"ר. בשטח גג זה ניתן להתקין כ-10 פאנלים סולאריים המייצרים כ-10 קילו וואט בשעה שהם כ-17,000 קילו וואט בשנה, וזאת לאחר קיזוז רמת הנצילות של הפאנל הנע בין 15 ל-20 אחוזים ובהתאם לשעות האור בישראל מדי שנה (כ-1700 שעות אור בשנה בממוצע).

חשוב לציין ש-17,000 קילו וואט בשנה הם הצריכה השנתית הממוצעת של חשמל בבית פרטי בישראל, מה שהופך את המערכת הסולארית למערכת היודעת לייצר את מלוא צריכת החשמל השנתית, ובכך למעשה אתם חוסכים את מלוא תשלומי החשמל אותם הייתם נדרשים לשלם ללא התקנת המערכת.

דוגמא נוספת: בשטח גגות קטנים יותר, ניתן להתקין מערכת ביתית המסוגלת לייצר כ-3 קילו וואט בשעה ברמת נצילות של כ-15 בממוצע. מערכת זו, מאפשרת תפוקת ייצור חשמל בהספק של 10,8 קוט"ש בממוצע שהם כ-324 קוט"ש מדי חודש המהווים 1/3 מצריכת החשמל הממוצעת במשק בית פרטי בישראל, דבר המאפשר לכם לחסוך אלפי שקלים מדי שנה בכל הנוגע לתשלום חשבונות החשמל.

נצילות הפאנל הסולארי - מה חשוב לדעת?

בכל שעת אור השמש מקרינה כ-1000 וואט למטר רבוע, כאשר רמת הנצילות של אנרגיית השמש נקבעת בהתאם להספק הפאנל וגודלו. לצורך העניין נתייחס לפאנל בגודל 2/1 מטר בהספק נקוב של 330 וואט. פאנל זה מייצר חצי מהתפוקה של הפאנל, כלומר כ-164 וואט למ"ר מתוך ה-1000 וואט שמקרינה השמש שהם 16.5 אחוזי נצילות. בפאנלים בעלי הספק נקוב של 450 וואט בגודל של 2/1 מטר, רמת הנצילות היא 22.5% שהם 225 וואט למטר רבוע.

באיזה סוגי פאנלים מומלץ לעשות שימוש?

הפאנל הסולארי המומלץ ביותר למערכות סולאריות לייצור חשמל הוא פאנל בגודל 2/1 מטר המכיל בתוכו כ-72 תאים סולאריים. יחד עם זאת, בחירת פאנל סולארי חייבת להיעשות בהתאם לחומרי הגלם מהם הוא מיוצר ובהם לעמידות הפאנל לתנאי מזג האוויר ופגעי הסביבה.

יש לכם שאלות נוספות? קראתם את כל המאמר ומרגישים שלא קיבלתם את כל התשובות?
השאירו פרטים באתר ונציגנו יחזרו אליכם בהקדם.

עוברים לאנרגיה סולארית, שומרים על הסביבה
וחוסכים בעלויות